Vprašanje:

Imam 30 let delovne dobe. Za 10 let sem dobil jubilejno nagrado. V novi službi sem dopolnil 10 let. Mi pripada ponovno?


Odgovor:

Najprej je potrebno pojasniti, da Zakon o delovnih razmerij ne ureja izplačila jubilejnih nagrad. To pomeni, da je (morebitno) izplačilo jubilejne nagrade urejeno v vaši kolektivni pogodbi oziroma splošnih aktih delodajalca.

Za konkreten odgovor bi tako morali preveriti določila podlage, na podlagi katere se jubilejna nagrada odmeri.

Načeloma pa delavec za isti jubilej prejme jubilejno nagrado pri istem delodajalcu le enkrat. V primeru večih delodajalcev, pa je izplačilo jubilejne nagrade za isti jubilej možno. Torej je možno, da ste upravičeni do jubilejne nagrade za jubilejno nagrado, za jubilej, ki vam je bil izplačan pri prejšnjem delodajalcu.

MojMaliPravnik
Brezplačni pravni odgovor

POZOR: Navedene informacije ne predstavljajo ali nadomeščajo konkretnega pravnega nasveta in so zgolj informativni pripomoček, glede katerega ponudnik ne jamči odškodninsko ali kako drugače. Odgovor je pripravljen na podlagi omejenih informacij in omejenega razumevanja in seznanjenosti s konkretno zadevo, okoliščinami in dejstvi, ki lahko vplivajo in so lahko pomembni za posamezno zadevo, ter glede na takrat veljavno zakonodajo. Zato ga ne gre jemati kot nadomestek konkretnega pravnega nasveta v konkretni pravni zadevi. V primeru potrebe po pravnem nasvetu, je potreben podrobnejši pregled zadeve s strani pravnika. V ta namen pa lahko uporabite tudi možnost Individualnega pravnega nasveta.

Pomagali smo že mnogim...:

 


Všečkaj MojMaliPravnik.net na Facebook-u in spremljaj najnovejše objavljene nasvete, ter ugodnosti in popuste za naše Facebook fane...

Všečkaj MojMaliPravnik.net na Facebook-u!