Vprašanje:

Sem upravičen do odpravnine pri delu za določen čas, če mi delodajalec podaljšuje pogodbo za 3 mesce že eno leto? 

Odgovor:

Da, seveda v kolikor po poteku zadnje pogodbe o zaposlitvi za določen čas, ne bo prišlo do podaljšanja zaposlitve oz. podpisa nove pogodbe in v kolikor v Vašem primeru pogodba o zaposlitvi ni sklenjena zaradi:

  • nadomeščanja začasno odsotnega delavca,
  • opravljanja sezonskega dela, ki traja manj kot 3 mesece v koledarskem letu,
  • opravljanja javnih del oz. prenehanja pogodbe o zaposlitvi za določen čas, ki je bila sklenjena zaradi vključitve v ukrepe aktivne politike zaposlovanja v skladu z zakonom.

Prav tako Vam odpravnina ne pripada, če:

  • če Vas delodajalec zaposli za nedoločen čas,
  • če nadaljujete delo na podlagi pogodbe o zaposlitvi za nedoločen čas,
  • če zavrnete pogodbo za nedoločen čas.

Več si lahko preberete v spodnjih člankih:

Informiran.si - Kdaj in v kolikšnem znesku je delavec upravičen do odpravnine?

Informiran.si - Podrobnosti o pogodbi o zaposlitvi za določen čas, ki jih morda ne poznate, a so zelo pomembne

MojMaliPravnik
Brezplačni pravni odgovor

POZOR: Navedene informacije ne predstavljajo ali nadomeščajo konkretnega pravnega nasveta in so zgolj informativni pripomoček, glede katerega ponudnik ne jamči odškodninsko ali kako drugače. Odgovor je pripravljen na podlagi omejenih informacij in omejenega razumevanja in seznanjenosti s konkretno zadevo, okoliščinami in dejstvi, ki lahko vplivajo in so lahko pomembni za posamezno zadevo, ter glede na takrat veljavno zakonodajo. Zato ga ne gre jemati kot nadomestek konkretnega pravnega nasveta v konkretni pravni zadevi. V primeru potrebe po pravnem nasvetu, je potreben podrobnejši pregled zadeve s strani pravnika. V ta namen pa lahko uporabite tudi možnost Individualnega pravnega nasveta.

Pomagali smo že mnogim...:

 


Všečkaj MojMaliPravnik.net na Facebook-u in spremljaj najnovejše objavljene nasvete, ter ugodnosti in popuste za naše Facebook fane...

Všečkaj MojMaliPravnik.net na Facebook-u!